Autor: 021.rs

Novi Sad
25.03.2025.
14:13 > 16:36
Studenti koji blokiraju fakultete novosadskog univerziteta protestovali su ispred MUP-a na Bulevaru oslobođenja, a skup su nazvali "Svi za jednoga, jedan za svi".
  • Odrasli

    25.03.2025 21:24
    Deco, niste nadležni...
  • @Svemu dođe kraj

    25.03.2025 21:15
    Vasoj vlasti, kradji i lazima je dosao kraj, pre 10 dana smo videli ko ima vecinsku podrsku
  • X

    25.03.2025 20:37
    @ Jesenjin
    Reci bar i na kojoj pijaci prodaju diplome, da informacija bude potpuna.
  • GER DUG

    25.03.2025 20:15
    fenomen
    Što se pojedini propinju na zadnje noge braneći uzurpatore?
  • Svemu dođe kraj

    25.03.2025 20:02
    Pa i protestima
    Šačica dece lažnih opozicionara.
    Da ti plenumi imaju većinsku podršku od 50.000 studenata u NS, bilo bi na ovom protestu bar 30.000, a nije bilo ni 3000.



  • GER DUG

    25.03.2025 19:17
    glup vic
    sns milicija, pravda, zakon.
  • Dejan

    25.03.2025 19:08
    Srb
    Narode ajd malo da naucimo nestA, zandarmi u pap pavla su ispostava bgd policije a sve prijave,tuzbe,prebivalista odradjujete u King Peter The 1 st a ,,kod mosta,, podizete izvesna dokumenta. Dzediti i zvizdati na pogresnoj adresi gubiti vreme,zvizdati u prazno,ipak nema smisla ! Mup srbistana se deli na sup bgd i sup srbistan, jel tako a posle idu unutrasnja odeljenja !!!
  • Pobesneli Laloš

    25.03.2025 19:04
    "Studentska požrtvovanost i humanost udahnule su život mentalno iznurenoj naciji, koju su, kao kakav zgaženi cvet, studenti uzeli u svoje ruke, pomilovali, oživeli i poneli na krilima svoje istrajnosti i humanosti"
    Vladika Grigorije
  • Milan

    25.03.2025 19:03
    Cela Srbija ustala a on sedi.
    I preti. Pre 3 dana iz Niša pretio policajcima, tuziocima i sudijama da ce biti smenjeni ako ne budu štitili poredak. A pre 675 godina Dušanov zakonik kaze : “Sve sudije da sude po zakoniku, kako piše u zakoniku, a ne da sude po strahu od carstva mi".
    Cela Srbija ustala a on sedi. I preti.

  • Student

    25.03.2025 18:57
    Nije mi jasno
    Studenti hoće i traže da policija radi po zakoni bez obzira ko je u pitanju!! Pa policija to i radi, uhapsila je sve one koji su divljali ispred skupštine u NS i ostalih gradova. Ili je nešto drugo u pitanju, da se ne hapse "studenti" jer su oni zaštićeni a da se hapse ostali.
    E neće moći.
    Što se tiče plenuma i to je gotovo. Na fakultetima u NS na primer na Akademiji, plenum čini dvadesetak studenata od 1300 upisanih. I to je legalno???
    Da, taj plenum, odnosno studente koji blokiraju fakultet, podržava dekan jer očekuje da će naslediti rektora. Sve je to nama studentima providno, jer ako imaš drugačije mišljenje, napadaju, omalovažavaju, a kolege smo.
  • Dosta

    25.03.2025 18:36
    A da napravite više neku aplikaciju za glasanje plenuma...ovako dan za danom zakazivanje ne dodje ni 10% studenata na isti.
  • Eto

    25.03.2025 18:26
    Pravo pa u osinjak. U leglo kriminala i korupcije i jednog od glavnih uzrocnika problema u nasoj zemlji a to je mup. Leglo je kriminala, prodaje oruzja, droge, reketanja, ucena, zastrasivanja. Nemoj neko da mi prica ima tamo i postenih. Da ih ima davno bi izstupili rekli i stali na stranu naroda ne svi su isti sve je to pandurska bagra. Kada se skine ovaj sistem njih prve treba precesljati komplet ocistiti. Staviti ih pod nadleznost i strogu kontrolu generalstaba i vojske zato sto se pokazalo da su skloni da naprave anti drzavni parastrukturu koja je u sprezi sa politikom i organizovani kriminalom. Napraviti tako jake sluzbe koje ce biti zaduzene za strogu kontrolu policije, da vise nikada ne moze doci do toga da se ovo desi. Isti su bili i ostali takvi jos od milosevicevog vremena, to je ta skola to su te face i fizionomije kvazi kriminalaca i buzdovana koji nose uniformu batinasa i sadista. A sve ostalo navedeno je bez zadrske istina minstarstvo koje je teski krimalni klan u sluzbi politike i kriminala. Posao ne rade postoje samo za represalije nad civilima i gradjanima sopstvenog naroda.
  • zgađen

    25.03.2025 18:25
    Gromade
    Skupili se botovi: profesor, Uroš, Aleksandar Veliki. Kvalitetan skup sudeći po nikovima, samo po nikovima.
  • Cubi

    25.03.2025 18:10
    Au sta vas je sendvicara gori pod nogama ako ako
  • @Djomla

    25.03.2025 17:57
    od vrha i po tezini dela
    Botino, kad ubice, lopovi, rusitelji, palikuce, reketasi budu odgovarali onda mozes da trazis da odgovaraju za saobracajne prekrsaje, parkiranje i sl.

    Kad oni koji polome lobanju, vilicu, rebra, ruke/noge budu odgovarali onda mozes da trazis da odgovaraju oni sto bacaju jaja.

    Kad oni koji organizovano iznajme, doslepaju, poskidaju oznake i ostave onda ces moci da trazis da odgovaraju oni koji dobrovoljno dodju o svom trosku.

    A ni tad, ni ikada, igde, to nece moci da se izjednaci.
  • B

    25.03.2025 17:30
    V
    Kad mafija vlada,,a policija izvrsava naređenja...ŽALOSNO
  • Zeco

    25.03.2025 17:30
    Hocu da ucim ! Ali sutra ?
  • Srdja

    25.03.2025 17:14
    @Aleksandar
    Menjali bi, naravno, samo ni slucajno ovim Otpor!-ovim metodama. Ako imam izbor izmedju copy/paste Otpor!-a (citaj studenata) i ovih trenutno na vlasti, ma milion puta cu izabrati trenutne, nek me barem moj narod pljacka a ne stranci.
  • David

    25.03.2025 17:14
    Da radi
    Da radi, da obezbedi slobodu kretanja i da se deca skoluju.
  • Bananamen

    25.03.2025 17:12
    Vidi se d aje ponedeljak. Ne samo da klikcu nego i pisu. Botovi, botovi...
  • Djura...

    25.03.2025 17:09
    Dakle...
    Pa vi ste spreceni u sprovodjenju krivicnog dela! Kakva komedija hahahahahah žale se sto su spreceni hahahahahahahahaha
  • Srty

    25.03.2025 16:58
    Profesore ako vas ima 50000 šta vam onda šaka jada od 150 studenata smeta? Vi slobodno radite ne obazirite se na njih!A možete otići i do pionirskog parka pa tamo da predajete istomišljenicima...
  • Jesenjin

    25.03.2025 16:33
    Pumpaš
    Sve više privatnih fakulteta zove studente da nastave studiranje kod njih uz primamljive uslove.
  • Uroš

    25.03.2025 16:15
    Svaka čast redakciji 021 za objavljene fotografije. Vidi se koliko je studenata, kao i onih koji to spram godina nisu. Inače, zahtevi ovih koji protestuju nisu ništa drugo do pritisak na policiju da ne radi svoj posao ili da ga radi onako kako bi demonstranti hteli. Evo, jedva čekaju da spuste štitove i stave se pod komandu bezimenog fantomskog plenuma. Ne zanimaju me imena. Mislim da su gradjani zaslužili da znaju koliko studenata i profesora podržava blokade. Plenum to ne zna ili ga uopšte ne interesuje?
  • Aleksandar veliki

    25.03.2025 16:14
    A gde je pečat?
    A što drugovi studenti nisu potpisali ovaj dopis? Kako oni zamišljaju da institucije rade, ako ne znaju ko im se obratio. Kome da odgovori policija? Ne funkcioniše država tako kako je mali Perica zamislio
  • Dak

    25.03.2025 15:59
    @profesor
    Koga maltretiraju? Bulevar je prohodan, stoje na parkingu i trotoaru. Tako da ne razumem.
  • Djomla

    25.03.2025 15:50
    Da postuju zakon
    Svi to traze ali kad ga zaustavi saobracajac nisam znao nisam mislio.parkiraju po gradu kao divljaci po trotoarima.dozvoljavaju da se ono desi gradskoj kuci i da niko ne odgovara.da rade po zakonu ne bi bilo traktora ni u okolini pionirskog parka a bogami ni u blizini fakulteta.isti ste vi svi.hocete zakon ali da vi odredjujete sta je po zakoni pa to vec radi ova vlast
  • Podrška

    25.03.2025 15:44
    Bravo za momka sa porukom "Pavda za Lazara"!!!!
  • Milan

    25.03.2025 15:34
    Xxx
    Obećana
  • Max

    25.03.2025 15:22
    Ajme šta je botova
  • Srki

    25.03.2025 15:20
    Ove šetnje i protesti postaju sve besmisleniji. Bukvalno nema povoda za ovo danas. Neka tuča klinčadije u Čačku 200 kilometara odavde?
  • ex chapman

    25.03.2025 15:19
    oteglo se
    i mozda ljudi posustaju
    ali nemojte ako Boga znate
    sad ako se izvuce, svetice se surovo
  • Zeka bez mandarina

    25.03.2025 15:17
    Podrska! Pumpaj i Dinstaj. Sve po zakonu.
  • Aleksandar

    25.03.2025 15:00
    @profesor
    @ "Profesor - 150 studenata se skupilo od 50.000 i oni maltretiraju sve nas"

    Profesore, profesore... Pionirski park čeka Vas!
  • Aleksandar

    25.03.2025 14:56
    @pitu
    Vama je sve dobro? Ništa ne bi menjali?
  • Institucije spavaju

    25.03.2025 14:53
    Ode akadamska godina
    Lepa slika,studenti koji neće da uče idu do MUP-a,na kafu i čašicu razgovora uz zahtev da su oni iznad zakona a da se hapse Ћаци.
    Jadni Ћаци,država nema resurse da im omogući da uče.
  • Profesor

    25.03.2025 14:52
    150 studenata se skupilo od 50.000 i oni maltretiraju sve nas
  • Pitu

    25.03.2025 14:45
    ..traze studenti koji nelegalno blokiraju fakultete, ulice (i televiziju kad im se ne svidi program)...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna